Víno 60% Cacao 100% Lásky

135 Kč 120,54 Kč bez DPH
Skladem

Čokoláda vytvořená macerováním kakaových bobů v červeném naturálním víně vás zaplaví svěžími tóny višní, ostružin i rybízu a po ovocné explozi překvapí sladkou smetanovou tečkou.

Jemně praženo, mleto žulovými kameny, temperováno, s láskou baleno.

Detailní informace

Bean to bar
Bean to bar
Naši čokoládu vyrábíme přímo z kakaových kakaových bobů až po finální tabulku.
Bez aditiv
Bez aditiv
Do našich výrobků nepřidáváme sójový lecitin, aromata ani konzervační látky.
Bez palmového oleje
Bez palmového oleje
Palmový olej u nás nenajdete. Používáme pouze kakaové máslo.
Česká výroba
Česká výroba
Kompletní výroba probíhá v naší dílně ve Velké Bíteši a v Brně.

Detailní popis produktu

O produktu

Když bio není marketingová nálepka

Že víno chutná skvěle nejen tekuté vás přesvědčí stejnojmenná tabulka čokolády, která vznikla macerováním haitských kakaových bobů v červeném naturálním víně Dominus. Cíleně vytvořené cuvée z francouzských velikánů Cabernet Sauvignon a Merlot doplněných o slovenskou odrůdu Hron je vlajkovou lodí rodinného vinařství VÍNO NATURAL Domin & Kušický. V naší čokoládě vytváří bohatou ovocnou linku, která se postupně mísí s chutí kakaa a sladké smetany. 

VÍNO NATURAL vzniklo v roce 1996 jako vůbec první bio vinařství na Slovensku. Za myšlenkou tvořit vína s důrazem na místo jejich původu a bez používání chemie stál průkopník ekologického pěstování vína Ján Domin. Dnes je chod vinařství v rukou Jánovi dcery Diany a jejího manžela Tibora Kušického, kteří společně s rodinou na odkaz svého zakladatele s nadšením navazují. Označení BIO nevnímají jako marketingovou nálepku, ale jako nutnost, pokud má být chuť vína autentická. Na svých vinicích v malebném okolí středoslovenského města Velký Krtíš nepoužívají syntetická hnojiva ani chemické postřiky. Odmítají také aditiva jako jsou kvasinky, cukr, síra nebo enzymy. Výsledkem šetrného přístupu je rozmanitá chuť odrážející jedinečnost místa, ze kterého víno pochází.    

134395560_4098478976848311_1110249034614165749_o

Kakaové boby z Haiti

Se záměrem podtrhnout přirozenou chuť přistupujeme také k našim kakaovým bobů, které si pečlivě vybíráme od farmářů z celého světa. Na výrobu této čokolády jsme použili kakaové boby ze severu karibského ostrova Haiti, kde je od více než 1500 drobných pěstitelů za prémiovou cenu vykupuje a následně centrálně fermentuje závod a sociální podnik PISA (Produits Des Iles SA). Ten byl založen s cílem pomoci tamním malofarmářům zlepšit kvalitu jejich kakaa a dát jim tak možnost zvýšit své finanční prostředky. PISA poskytuje farmářům vzdělání, školení i lepší vybavení a svou činností podporuje nejen ekonomický rozvoj země, ale přispívá také k ochraně deštných lesů

Doplňkové parametry

Kategorie: Tabulková čokoláda
Ingredience: Alkohol
Obsah kakaa: 56-65 %
Kakao původu: Haiti - Grand Nord / PISA
Váha: 45 g
Složení: bio kakaové boby, bio sušená třtinová šťáva, bio kakaové máslo, víno natural Domin&Kušický Dominus bio
Obsah kakaového podílu: 60 %
EAN kód: 8594184560662

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: