Fika 70% Cacao 100% Lásky

Novinka
135 Kč 120,54 Kč bez DPH
Skladem

Fika je švédský výraz pro přestávku na kávu a něco dobrého na zub. Věnujte maminkám zaslouženou chvilku odpočinku stejnojmennou čokoládou s hřejivým nádechem kardamomu a švédskou karamelovou sušenkou na povrchu.

Tuto limitku  s námi vytvořila Kristina Lund, autorka blogu Děvče u plotny, který je plný sladkých, často Švédskem inspirovaných, receptů.

Detailní informace

Bean to bar
Bean to bar
Naši čokoládu vyrábíme přímo z kakaových kakaových bobů až po finální tabulku.
Bez aditiv
Bez aditiv
Do našich výrobků nepřidáváme sójový lecitin, aromata ani konzervační látky.
Bez palmového oleje
Bez palmového oleje
Palmový olej u nás nenajdete. Používáme pouze kakaové máslo.
Česká výroba
Česká výroba
Kompletní výroba probíhá v naší dílně ve Velké Bíteši a v Brně.

Detailní popis produktu

O produktu

 

Fika - chvilka pro sebe

Naši novou čokoládu jsme pojmenovali švédsky - Fika. Právě tak se totiž ve Švédsku říká přestávce na kávu a něco sladkého k tomu. A po Švédsku také chutná. Okořenili jsme ji hřejivým kardamomem, který je pro skandinávskou kuchyni typický, a navrch upekli tradiční švédskou karamelovou sušenku kolasnittar. Než se do čokolády s touhle vláčnou sušenkou z másla, medu a třtinového cukru zakousnete, stačí jediné. Nalít si hrnek dobré kávy a fika může začít.

DSC09196-2

Kristina Lund - Děvče u plotny

Že bude tato čokoláda inspirovaná Švédskem, bylo jasné od začátku. Vymysleli jsme ji totiž s Kristinou Lund, která má k této zemi velmi blízko.

Kristina je maminkou Elsy a Jeníčka, paničkou čtyřnohého Čotyho a také autorkou blogu Děvče u plotny, na kterém už více než 10 let sdílí (nejen) sladké recepty. K pečení ji v dětství přivedla babička. Protože jí ale kromě dortů a koláčů bavily také jazyky, rozhodla se pro studium švédštiny. Do země nekonečných fjordů, červených domečků a silné kávy se rychle zamilovala. Díky tomu je spousta jejích receptů ryze švédských a Švédskem inspirovaných. Svou lásku pro pečení a divoký sever otiskla také do Sladké švédské kuchařky FIKA. Návod na to, jak vytvořit geniální dort zase popsala v kuchařce Dorty. Kristina má také svůj podcast, ve kterém povídá o švédských zvycích, tradičních pokrmech a samozřejmě také švédských sladkostech. 

DSC09097-2

Doplňkové parametry

Kategorie: Tabulková čokoláda
Ingredience: Bez přísad, Single origin
Obsah kakaa: 66-75 %
Váha: 60 g
Složení: bio kakaové boby, bio sušená třtinová šťáva, bio kakaové máslo, sušenka kolasnittar (hladká mouka, máslo, třtinový cukr, med, soda), kardamom
Obsah kakaového podílu: 70 %
Původ kakaa: Haiti - Grand Nord / PISA
EAN kód: 8594184561485

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: